Македонија
26. January 2018 - 12:36

Млада скопјанка касната од куче заврши на Клиника

Вчера во 21,30 часот во Полициска станица Ѓорче Петров К.М.(19) пријавила дека истиот ден околу 21,10 часот додека се движела по улицата “Лука Геров“ куче скитник ја каснало за десната нога, во пределот на потколеницата.

Истата била однесена во Комплексот Клиники “Мајка Тереза“ каде и била укажана лекарска помош.