Балкан
16. September 2016 - 10:38

Млада девојка скокна во смрт поради невозвратена љубов

Девојката В.А. (27) утрово околу 7.10 часот скокна од третиот кат на зграда во белградската населба Вождовац.

Девојката починала на самото место.

Од Итната помош велат дека тие веднаш дошле на местото но можеле само да констатираат смрт.

Foto: Zorana Jevtić
Foto: Zorana Jevtić
 

Сведоците на оваа трагедија велат дека слушнале страотен вресок и тап удар.

Foto: Zorana Jevtić

Полицијата врши увид, а некои од соседите изјавија дека девојката била тивка и добра и дека најверојатно се самоубила поради љубовни проблеми.