Македонија
16. July 2021 - 16:56

Млад скопјанец пријави дека исчезнала неговата вереница

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 19:45 часот во Полициска станица Гази Баба, 29-годишниот В.Т. од село Трубарево, скопско, пријавил дека од дома се оддалечила неговата вереница, 27-годишната С.С. од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.