Ракомет
12. March 2017 - 20:16

Митјиланд противник на ЖРК Вардар во 1/4 финалето

Денеска се одиграа и два дуела од 6.коло од женската лига на шампионите по кои е познато дека данскиот тим Митјиланд е противникот на ЖРК Вардар во четвртфиналето.

Вардарки вчера го победија Турингер со 36:26 и го освоија првото место во групата.