Живот
16. October 2015 - 16:02

Мистериозен град се појави во Кина

Стотици шокирани локални жители присуствувале на ова чудо кое траело само неколку минути пред целосно да исчезне.
 
Неверојатната снимка доаѓа од градот Фошан во централната кинеска провинција Гуангдонг, каде еден локален жител снимил огромен мистериозен град кој содржел облакодери, а пловел меѓу облаците.
 
Набрзо е започната дебата на друштвените мрежи, а како една од можностите е дека оваа појава е резултат на проектот Блу Бим, холографска технологија, или пак тоа бил привремен вртлог на можен паралелен универзум.
 
Погледнете и сами:

City appears in the sky over China by coolPick