Живот
21. December 2015 - 22:02

Мислевте дека косата не може побрзо да ви расте? - правете го ова два пати месечно и ќе има ефект

Рамната и сјајна коса за која сите сонуваме сега може да стане реалност со помош на една намирница. Верувале или не, се работи за кромидот кој делува на влакното и го обновува. Тој има колаген кој го забрзува растото на косата и ви помага истата да се обнови.
 
Рецептот е едноставен: Изрендајте два до четири кромида и исцедете го сокот од нив. Масирајте ја главата со сокот и оставете ја да отстои 15 минути со него. АКо имате време оставете ја маската и цел час, ефектот ќе биде уште подобар.
 
По третманот, измијте ја косата и ставете си регенератор.
 
 Ова правете го два пати месечно и ќе има ефект.