Спорт плус
7. August 2017 - 13:00

Мирор: Манчестер и Реал ќе играат на опасна горештина во Скопје откако температурите надминаа 40 степени

„Манчестер јунајтед ќе игра против Реал Мадрид во потенцијално опасна горештина откако температурите во Скопје го надминаа 40-тиот степен“ пишува „Мирор“.

„Манчестер јунајтед патува на Балканот за пресметката со Реал Мадрид, очекувањата се температурите во Скопје да го надминат 40-тиот степен“ пишува британскиот медиум во веста притоа дополнува дека до почетокот на мечот температурата треба да се движи некаде околу 35 степени.

„Јунајтед и Реал веќе играа на топло време во нивните пресезонски подготовки, на турнејата во САД, вклучувајќи го мечот во Санта Клара, но растечките температури во главниот град на Македонија се чини дека ќе биде „најжешкиот меч“ што овие две екипи го одиграле меѓу себе“ додава „Мирор“.