Loading Video...
Ракомет
7. March 2019 - 19:37

Милосављев најдобар голман во СЕХА лигата

Голманот на РК Вардар Дејан Милосављев  е најдобар во досегашниот тек од сезоната во СЕХА лигата.

                Милосављев  е прв меѓу голманите со 118 одбрани со што се покажа како достојна замена за Арпад Штербик.Втор на листата е голманот на Нексе Морено Цар со 113 одбрани.

                Кај стрелците приматот го држи Милош Грозданиќ од Војводина со 94 погодоци.