Македонија
26. March 2019 - 12:59

Мицкоски за преработката на „Некст Тајм“: Браво момци, Македонија вечна!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја поздрави одличната преработката на страта македонска песна „Нешто ќе те питам бабо“ од страна на дуото „Некс Тајм“.

-Со оваа песна растевме, со оваа песна ќе продолжиме да работиме, за нејзе, за Македонија. Одлично сработено дело. Македонија вечна! Браво момци, напиша на својата Фејсбук страница Христијан Мицкоски.