Македонија
18. December 2019 - 17:15

Мицкоски: СДСМ е извор на криминалот и главна пречка за спроведување на правдата

СДСМ е извор на криминалот и главна пречка за правдата. Опозицискиот лидер обвини дека власта во соработка со дел од, како што вели корумпираното судство свесно ги кочи и чува во фиока истрагите за серија афери објавени од опозицијата. Според Мицкоски, премиерот Заев е главата на октоподот кој како што вели, своите пипци ги има пуштено во секоја пора на општеството.