Македонија
6. July 2022 - 20:39

Мицкоски: Ова е човекот кој требаше да ме убие вечерва

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил објави слика со човек со пиштол за кој вели дека требало да го убие вечерва.

- Ова е човекот кој требаше да ме убие вечерва. Барам итно да биде приведен од Спасовски и МВР! #НемаПовлекувањеЗаМакедонија, објави Мицкоски на социјалните мрежи.