Loading Video...
Фудбал
7. April 2018 - 17:58

МФЛ: Продолжува пролетната „жетва“ на Скопје

Екипата на ФК Скопје ја продолжува успешната пролетна серија и жетва на бодови откако попладнево во Струмица минимално со 1-0 го совлада домашниот тим на Победа.
Трите бода ги обезбеди погодокот на Ѓоко Алексовски во 33м.
ФК Скопје вкупно 8 средби е без пораз а на последните 6 средби одбраната на тимот од Автокоманда не прими погодок,серија што бодовно ги израмни со Пелистер, и ги доближи до победа на само еден бод од  Победа во битката за опстанок.