Македонија
14. September 2017 - 11:26

Метео аларм: Ново невреме деновиве и пад на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ=6 Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 33 степени.

Во Скопје температура до 32 °C.

До недела ќе преовладува сончево време со свежи утра и со постепен пораст на дневната температура, така што за време на викендот температурните максимуми насекаде ќе бидат над просекот за овој период од годината. Од  понеделник ќе има извесно зголемување на облачноста, а услови за слаб локален дожд и позначително опаѓање на дневната температурата ќе има од вторник.