Македонија
1. January 2019 - 18:38

Маж со пиштол и рамка со 17 куршумил шетал низ Скопје, полицијата го уапсила

Денеска околу 06:30 часот во Полициска станица Центар од слобода е лишено лицето Д.А.(50) од Скопје кај кого биле пронајдени и одземени пиштол и рамка со 17 куршуми. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.