Македонија
17. July 2022 - 17:59

Маж пронајден во бессознание на тротоар во Скопје, со тешки повреди пренесен на клиника

На 16.07.2022 во 12,50 часот било пријавено дека во Скопје на ул. “Беласица“ во близина на бензинска пумпа било пронајдено машко лице во бессознание, паднато на тротоар, соопштија од МВР.

Од страна на Итната медицинска помош истото било пренесено во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, утврден бил неговиот идентитет и се работи за лицето И.П.(83) од Скопје.

На истиот од страна на лекар констатирани му биле тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.