Македонија
28. јуни 2017 - 13:06

Маж паднал во близина на Кратово, починал од здобиените повреди

Полициската станица во Кратово вчера утрината од Центарот за известување и командување Скопје, добила известување дека во Ургентен центар Скопје во текот на ноќта  бил донесен Г.М. (57) од Кратово, кој починал од здобиени повреди.

-Имено, Г.М. паднал и се здобил со повреди на 26.06.2017 година во 15.30 часот на место викано „Усран Дол“ во близина на Кратово. Откако починал бил пренесен на Институтот за судска медицина на обдукција, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.