Македонија
23. October 2017 - 11:45

Маж од Свети Николе паднал од дрво, еве што правел горе

Вчера во 18.40 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека во Јавната здравствена установа Свети Николе бил донесен П.Н. (67) од Свети Николе, кој паднал од дрво додека сечел гранки кои пречеле на електричен вод.

Поради карактерот на повредите, П.Н. со возило на Јавната здравствена установа бил пренесен во Клинички центар Штип.

Од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување.