Македонија
25. May 2024 - 13:26

Маж каснат од куче скитник во Скопје

Маж каснат од куче скитник во Скопје.

- На 24.05.2024 во 08.40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Т.Н.(53) од Скопје пријавил дека на ул. „Исаија Мажовски“ во Скопје бил каснат од куче скитник, соопшти МВР.