Македонија
26. May 2023 - 16:05

Маж избоден за време на тепачка со соселанец во Ново Село

Вчера во 19.50 часот било пријавено дека во с.Ново Село, скопско, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу З.А.(42) и Р.В.(38), двајцата од истото село.

При пресметката Р.В. со остар предмет му нанел повреди на З.А, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.