Македонија
23. November 2017 - 14:01

Маж и жена отишле да одморат во викендичката во Шупли Камен, останаа без возило, пари и телефони

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против О.М.(39) од Куманово за постоење основано сомнение дека сторил кривично дело “разбојништво”.
 
Пријавениот на 1. октомври годинава околу 12,30 часот во викендица во село Шупли Камен, Куманово, со закана со пиштол, кон С.Т. и неговата сопруга В.П., одзел два паричника, два мобилни телефони и возило марка „Опел Астра“, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 541 .000 денари.