Тенис
4. November 2016 - 12:34

Мастерс Париз: Ѓоковиќ и Мареј во четвртфинале

Новак Ѓоковиќ успеа во три сета да го совлада Григор Димитров и да се пласира во 1/4 финалето на Мастерсот во Париз. 

Во следната рунда пласман избори и  Енди Мареј кој во два сета го совлада Французинот Пуј.
Пласман во четвртфиналето последни обезбедија  Цонга со победата од 3-0 против Нишикори и Томаш Бердих кој лесно со 2-0 го совлада Симон.