Македонија
18. February 2017 - 20:46

Март преполн со изненадувања - Временска прогноза за наредниот месец

Од петок ќе се зголеми облачноста, а за време на викендот и во понеделник ќе има услови понекаде по котлините за појава на утринска магла и ќе има повремени врнежи од дожд, почести во недела. На планините врнежите ќе бидат од снег. Во понеделник врнежите ќе завршуваат до крајот на денот кога понекаде и на повисоките места на запад може да се појави слаб снег.
 
Еве што ќе се случува во март и каква пролет ќе имаме: