Џет-Сет
24. May 2019 - 14:10

Марина Туцаковиќ откри без што не може да живее и им ја заледи крвта на сите

Најпознатиот текстописец во регионот Марина Туцаковиќ откри без што не може се уште да живее откако преживеа вистински пекол со болеста.

Српските медиуми пишуваат дека нејзиното здравје не е идеално, но не се откажува од поразување на ракот со кој се соочува во последните неколку години.

-Оваа моја ситуација е како да чекате дали ќе добиете на „Лото“, вели Марина Туцаковиќ за српски „Информер“.

Таа додава дека не е дисциплинирана и дека пуши цигари и понатаму.

-Не можам без цигари, вели авторката на безброј хитови во Србија и околината.

Таа откри уште поголем порок, а тоа е дека сакала уште повеќе да пие, но поради лековите не можела да го направи тоа.

-Единствено водам сметка на исхраната, но јас од секогаш се хранам здраво. Јадам убаво и редовно, особено сега кога сум на инсулин, па морам да имам три оброка дневно, додава Туцаковиќ.