Спорт плус
13. September 2015 - 19:04

Мани Пакиао го „трола“ Мејведер сред борба: Што правам кога ми е досадно?

Флојд Мејведер отиде, како што кажа сам, во пензија без пораз, а мешот против Андре Бертo беше неговиот проштален. Борба... Без премногу изненадувања. Како и што се очекуваше.
 
Меѓутоа, еден од оние кои овој спектакл во Лас Вегас не го допре беше Мани Пакјао, филипинскиот боксер, кој и понатаму ја бара причина за поразот од пред неколку месеци. Инаку, Мани на својот Инстаграм профил „закачи“ видео како свири на клавир на мобилниот телефон. И тоа, сред борбата на Мејведер и Бертo.
 
- Што правам кога ми е досадно. Хехе, го „тролаше“ американецот Пакјао.

 

What I do when I'm bored. Hehe

A video posted by Manny Pacquiao (@mannypacquiao) on