Фудбал
22. September 2020 - 14:34

Манчестер јунајтед е заинтересиран за Дембеле

 Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле падна во сферата на интерес на Манчестер јунајтед, пишува „Дејли рекорд“.

Според британскиот медиум, Манчестер јунајтед сака да го земе 23-годишниот Французин на едногодишна закуп.

Дембеле не се појави на теренот од ноември 2019 година поради повреди.

Вкупно, во сезоната 2019/20, тој одигра девет натпревари за Барселона и постигна еден гол.