Македонија
5. July 2020 - 16:55

Малолетно лице во Струмица било силувано, молчело месец ипол

Изминатата ноќ во 01:00 часот во СВР Струмица, било пријавено дека на 18.05.2020 во попладневните часови бил извршен полов напад на малолетно лице од страна на други двајца малолетници, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.