Македонија
14. October 2021 - 13:17

Малолетник се шетал со нож низ Центар

На 13.10.2021 во 22.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар привеле малолетник од Скопје, кај кого бил пронајден нож, велат од МВР.

По документирање на случајот, поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.