Македонија
3. August 2018 - 14:21

Малолетник претепан на плочник во Центар

Л.Ц. (51) од Скопје вчера во 22:30 часот пријавила дека дента околу 19:50 часот на плочникот на булеварот „Кочо Рацин“ нејзиниот малолетен 13-годишен син физички бил нападнат од страна на лицето Б.Н.. 

Се преземаат мерки за целосно рачистување на случајот.