Македонија
24. May 2021 - 17:23

Малолетничка од Велес со нејзиниот едногодишен син избегала од дома

На 22.05.2021 во 23:30 часот во СВР Велес, М.М.(38) од Велес пријавила дека околу 21:30 часот нејзината ќерка Ф.M.(17) од Скопје се оддалечила од дома со нејзиниот едногодишен син.

Пријавителката претпоставува дека нејзината ќерка е со Т.Р. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.