Ракомет
5. November 2015 - 19:47

Македонските ракометари во Умаг на контроли со Хрватска и Црна Гора

На турнирот „Кроација Куп“ во Умаг од утре до 8 ноември ќе учествуваат Хрватска, Македонија и Црна Гора.

Македонската репрезентација утре игра против Хрватска, а в сабота со Црна Гора.