Фудбал
10. November 2016 - 13:34

Македонските фудбалери замина за Гранада на мегдан кај Шпанија

 
Македонската репрезентација денеска со чартер лет заминува за Гранада за натпретварот од квалификациите за СП 2018 година.
 
Атмосферата во селекцијата е одлична и покрај трите порази на стартот. Македонија ќе се обиде да ја изненади силната Шпанија, фудбалерите нема да излезат со бело знаме иако противникот е апсолутен фаворит.
 
Во Гранада, репрезентацијата ќе има два тренинга, а натпреварот е во сабота во 20:45 часот.