Фудбал
13. јуни 2021 - 19:06

Македонските фудбалери имаат нерешен резултат по првото полувреме со Австрија

Нерешено 1:1 е по првите 45 минути на дебито на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство 2020.

Австријците поведоа преку Стефан Лајнер во 18. минута, капитенот Горан Пандев изедначи десет минути подоцна.

На стадионот во Букурешт има околу 4.000 македонски навивачи кои им даваат голема поддршка на „црвено-жолтите“.