Џет-Сет
14. October 2016 - 15:58

Македонскиот пејач направи свадба - Невестата изненадува

Македонскиот пејач неодамна и вети љубов до крајот на животот на својата долгогодишна девојка Стефанија.
 
Филип Јордановски стапна на лудиот камен, а за свадбата се одлучи за класичен костум во мастило боја и пеперушка вратоврска во боја на вино, додека пак невестата за бела венчаница со тантела на ракавите и висок шлиц.
 
По сите напорни подготовки околу свадбата парот одлучи да се релаксира во еден хотел во гратчето Разлог, кое се наоѓа во близина на познатиот ски центар Банско во Бугарија.
 
Филип и Стефанија уживаат во романтични вечери со вино и свеќи, но и со опуштање во СПА центарот. Атрактивната Стефанија за оваа пригода облече танга бикини во портокалова боја.
 
Веруваме дека тазе брачниот пар минува мигови за паметење!