Фудбал
27. July 2016 - 13:34

Македонската легенда прослави 33 години

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев заедно со најблиските и другарите прослави 33 години од своето живеење. 

Роденденот се славеше во неговиот кафе-бар 19  а изненадувањето го приредија неговите другари со екстра огномет. 
Пандев настапува во Џенова каде оваа сезона очекуваат нов блесок на искусниот фудбалер. 
Легендарниот Гоче се очекува да ја предводи и националната селекција во квалификациите за СП во Русија.