Ракомет
18. јуни 2017 - 19:36

Македонија вечерва бара победа против Чешка за пласман на ЕП

Почетокот на натпреварот на македонската ракометна репрезентација против Чешка е во 20:45 часот, а ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.