Loading Video...
Фудбал
12. November 2017 - 21:42

Македонија со победа против Норвешка ја заокружи 2017 година

Илија Несторовски не настапи за македонската фудбалска репрезентација во дуелот со Норвешка за да му помогне на Палермо на тешкото гостување во Кремона каде гостите славеа со 2-1 против домашниот Кремонезе. Нашиот интернационалец не успеа овојпат да се запише во листата на стрелците а  тренерот на Палермо се одлучи да го повлече од игра во судиското надополнување за да се потроши времето. Рисполи и Бугаринот Чочев беа стрелците на головите. Со оваа победа тимот на Несторовски се искачи на врвот на табелата во Серија Б и ја продолжува битката за кам-бек во елитата. 

Ова е прва победа на Палермо сезонава во која Несторовски не постигнал гол, а прекината е и серијата од три натпревари по ред на кои Македонецот се запиша во листата на стрелци.
 
Табела: Палермо 25, Фросиноне 24, Венеција 24, Парма 23, Кремонезе 21