Кошарка
16. August 2017 - 19:42

Македонија поразена во Естонија

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација загуби на гостувањето во Естонија со 74-65 и доколку Косово слави во последниот меч од групата токму против Естонија Македонија во иднина ќе игра во Б-кошаркарската лига во спротивно доколку победи Естонија ќе ги продолжи квалификациите. 

По рамноправното прво полувреме паднавме во последната четвртина каде противникот со предност од 20-10 дојде до убедлива победа.