Македонија
18. January 2018 - 11:53

Македонија под снег: Поради големи снежни наноси затворен овој патен правец

 
На патниот правец с.Лисец – Попова Шапка од 11.40ч се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила поради силен северен ветер кој предизвикува снежни наноси на коловозот, соопшти ЈП Македонијапат.