Loading Video...
Кошарка
12. September 2018 - 19:42

Македонија бара реванш на Косово

Нашите најдобри кошаркари денеска отпатуваа за Приштина каде утревечер во 20.30 ч игра претквалификациски дуел за ЕП со домашното Косово.
Селекторот Јорданчо Давитков  има комплетен состав со доаѓањето на Хендрикс и очекува тежок натпревар против селекцијата од која бевме поразени на последното гостување.
фото: Гол.мк