Македонија
11. February 2019 - 23:03

Македонец смртно настрада по тепачка во Австрија

Дваесетидеветгодишен македонски државјанин починал по тепачка, која се случила во Регау, австриска провинција во градот Веклабрук, пренесува порталот Лаумат.

Засега не е откриен идентитетот на Македонецот, а починал во болница, поради тешките повреди од тепачката. Според информациите на полицијата, неколку лица се повредени и пренесени во болница.