Македонија
28. August 2019 - 21:36

Мајка пријавила дека нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник

На 27.08.2019 во 23.30 часот во СВР Скопје, Т.А.(57) од Скопје пријавила дека на игралиште на бул.,,Јане Сандански“’ нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, со кого и претходно имале расправии. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.