Македонија
26. July 2018 - 14:11

Мајка од Скопје во паника - исчезна нејзината малолетна ќерка

Паника владее во семеен дом во Скопје, исчезна нивната малолетна ќерка. Според информациите на МВР, утринава во 00,30 часот М.Н.(45) од Скопје, пријавила дека на 25.07.2018 година во 18,00 часот од дома во непознат правец се оддалечила нејзината  17 годишна ќерка.

Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на исчезнатото девојче.