Македонија
16. April 2018 - 11:13

Мајка од Драчево побара помош од полицијата, и исчезна ќерката (13)

Вчера во 10.30 часот во Полициската станица Драчево, Н.А. (38) од Скопје пријавила дека на 14.04.2018 година околу 20.30 часот нејзината 13-годишна ќерка се оддалечила во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.