Живот
30. August 2016 - 18:56

Мајка монструм: И го пикнала крстот во грлото на ќерката додека не искрварила

Хуантита Гомез (50) од Оклахома со крст ја убила својата ќерка Женева, соопшти тамошната полиција.

Таа напикала крст и религиски медаљон низ грлото на својата ќерка, а на полицијата им објаснила дека го направила тоа за да ја спаси од демони.

Претхоодниот ден се посомневала дека ќерка и ја „опседнал ѓаловот“, па одлучила да и ги пикне овие предмети во телото се додека не и потекло крв. По злосторството го оставила телото во облик на крст.

Полицијата пронајде голем крст на нејзиното тело и ги виде модриците по нејзиното лице и врат. Жента призна дека ја удрила неколу пати, за да ја истера Сатаната од нејзиното тело.

Жената е обвинета за убиство и се наоѓа во притвор.

Погледнете ги снимките од злосторството што ја потресе Америка: