Македонија
10. February 2019 - 14:50

Мајка и татко си ја претепале малолетната ќерка, девојчето е тешко повредено

На 09.02.2019 година во 10 часот во СВР-Скопје, 15 годишна девојка од Скопје пријавила дека на 08.02.2019 година околу 23 часот во нејзиниот дом била нападната од нејзината 47-годишна мајка и физички нападната од 47-годишниот татко, кој и нанел тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следат соодветни поднесоци. Малолетничката е згрижена во Центарот за социјални работи, каде е обезбедена целата поддршка.