Loading Video...
Свет
11. August 2019 - 17:27

Мадуро е подготвен на договор со опозицијата

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро изјави дека е подготвен да постигне договор со опозицијата и покрај замрзнувaњето на преговорите пред три дена.

Пред некoлку дена поради санкции во САД, Мадуро откажа учество во преговорите со опозицијата во Барбадос. Тие на некој начин беа обид да се реши политичката криза во земјата.

Венецуела веќе подолго време минува низ криза предизвикана од лошата економска состојба. Инаку САД веќе подолго време се обидува да го трне Мадуро од власт.