Фудбал
24. August 2016 - 9:16

Лудогорец во Лигата на шампиони

Бугарскиот шампион Лудогорец  повторно направи голем успех откако избори пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. 

Тимот од Разград одигра 2-2 на гостувањето во Плзењ и со вкупни 4-2 го елиминира полскиот претставник.