Фудбал
22. February 2018 - 11:22

ЛШ:Шахтјор ја победи Рома

Одличен меч одиграа фудбалерите на Шахтјор Доњецк кои како домаќини во Харков остварија предност против Рома од 2-1 во првиот осминафинален дуел од ЛШ.

Гостите први водеа со погодокот на Ундер но радоста на Рома траеше само7 минути кога Фереира израмни на 1-1.
Победата за домашните ја обезбеди Фред во 71м.