Фудбал
21. October 2015 - 9:24

ЛШ: Вечерва дерби во Париз

Во среда ќе биде комплетирано третото коло во Лигата на шампионите, на програмата се мечевите во групите А, Б, Ц и Д, а дербито ќе се одигра во Париз, каде на ПСЖ ќе му гостува Реал Мадрид.
 
Група А: Пари Сен Жермен-Реал Мадрид, Малме-Шахтјор
 
Група Б: ЦСКА Москва-Манчестер Јунајтед, Волфсбург-ПСВ Ајндховен
 
Група Ц. Атлетико Мадрид-Астана, Галатасарај-Бенфика
 
Група Д: Јувентус-Борусија Менхенгладбах, Манчестер Сити-Севилја
 
Сите мечеви ќе стартуваат во редовниот термин од 20:45 часот.