Фудбал
19. јуни 2017 - 10:15

ЛШ: Вардар бира противник од 6 екипи

Според УЕФА, Вардар има шест можни противници на старто од Лигата на шампионите во фудбал односно во второто квалификациско коло. Ждрепката ќе реши дали Вардар ќе игра против еден од овие шампиони: Селтик (Шкотска), Легија (Полска), Малме (Шведска), Марибор (Словенија) Розенборг (Норвешка), Хафнарфјордур (Исланд